mbi 20 vjet eksperiencë për të bërë makinë torno në jug të Kinës

500mm ritëm mbi krevat torno manuale –1000gjatësi machining mm

Përshkrim i shkurtër:

kryesor performanca (CN-6150B-1000
1. Gjatësia e përpunimit deri në 1000 mm
2. Lëkundje mbi diametrin e shtratit 500 mm
3. Hedhjes bazës dhe 2 copë me krevat të punës
4. diameter gisht lindi është 82 mm
5. gabim roundness nuk është thellësisht i 0.01mm
6. gabim Cylindricity nuk kalon 100mm
7. Masa Length nuk është thellësisht i 0.01mm
8. Surfaceness(jashtë) nuk tejkalon 25um
9. Dizajni i ri për lëvizje të shpejtë për Z aks.
10. Makinë ka saktësi të lartë, zhurmë të ulët, ngurtësi e mirë, stil i ri, etj

 

Detail Product

Produkt Tags

Guangzhou Jugut CNC Machine torno Machine Company Limited

Kompani eksporti: Zhongshan SAQIANG IMPORTI DHE EKSPORTI TRADING CO., LTD

CN6150B / 1000 manual torno

500mm swing over bed manual lathe –1000mm machining length-Manual Lathe Machine, Economic CNC Lathe Machine,  Heavy Duty Flat Bed CNC Lathe Machining Center

kryesor performanca (CN-6150B-1000
1. Gjatësia e përpunimit deri në 1000 mm
2. Lëkundje mbi diametrin e shtratit 500 mm
3. Hedhjes bazës dhe 2 copë me krevat të punës
4. diameter gisht lindi është 82 mm
5. gabim roundness nuk është thellësisht i 0.01mm
6. gabim Cylindricity nuk kalon 100mm
7. Masa Length nuk është thellësisht i 0.01mm
8. Surfaceness(jashtë) nuk tejkalon 25um
9. Dizajni i ri për lëvizje të shpejtë për Z aks.
10. Makinë ka saktësi të lartë, zhurmë të ulët, ngurtësi e mirë, stil i ri, etj

Specifikimet kryesore

model CN6150B
Specifikimet kryesore lartësia qendër gisht 250 mm
Swing mbi shtrat 500mm
Max. gjatësia e copë të punës 1000 mm
Tools udhëtojnë në Z-aks 1000 mm
max. diametër machining në mjet transportues 300 mm
Bar diametër material 80mm
gisht diameter gisht bore F82
Taper i lindi gisht f90 / 1:2
Gama e shpejtësisë gisht 9~ 1600 r / min , 24 klasën për të dy rotacionet
Tools mbështetës Max. X-aks udhëtimit të mjeteve përkrahës 360 mm
Max. udhëtimi i mjeteve të vogla përkrahës 145 mm
precision në Z aks 1 mm / hap. 300 mm / r
Precision në boshtin X 0.05 mm / hap. 5 mm / r
Precsion në mjet të vogël mbështetës 0.05 mm / hap 5 mm / r
Rotacioni varg kënd në frëngji 1° / hap
lartësia qendër në anën mbështetës Afërsisht-28 mm
Dimension i mjet(H x W) 25 mm × 25 mm
Ushqen normë për Z aks 0.028~ 6.43 mm / r 93 notat
Feeds norma për X aks 0.012~ 2.73 mm / r 93 gradë
Tailstock Kon e menges tailstock MT5
udhëtimit Max i mëngë tailstock 150 mm
udhëtimit max e tailstock në X aks ± 15 mm
vidë Thread Threads pitches metrikë 0.5~ 224 48 notat
Threads pitches inç 72~ Të 1/8 t / in 48 notat
Temat modulo pitches 0.5~ 112 mm 42 notat
Threads pitches diametral 56~ 1/4 DP 45 notat
motor motor kryesor 7.5 KW
Main speed motor 50Hz 1500 r / min
Cooler motor pompë 90W
dimension i përgjithshëm(L x W x H) 1000 mm 2625× 1077 × 1315 mm
Pesha neto 2250 kg
rrip Main specifikim rrip makinë B-2260 mm

500mm swing over bed manual lathe –1000mm machining length-Manual Lathe Machine, Economic CNC Lathe Machine,  Heavy Duty Flat Bed CNC Lathe Machining Center

standarde Precision

njësi:mm

pika inspektimit standarde China standarde fabrikë
Precision machining IT8 IT8
Precision e përpunimit copë punë roundness 0.007mm 0.006mm
Precision e përpunimit copë punë cylindricity 0.015mm / Ф300mm 0.013mm / Ф200mm
Puna Machining copë surfaceness Ra3.2μm Ra2.8μm
Puna Machining copë planeness 0.02mm / 300mm 0.018mm / 300mm

Konfigurimi pajisje standarde

emër Specifikim markë vërejtje
motor kryesor 7.5 KW trefazor motorike asinkrone Made në Kinë
duke pasur gisht Precision grade5 Made në Kinë
vidhos topin X -aks Made në Kinë
me- vidhos topin aks
Chuck manual 3 Nofullat thithin 250 mm Made në Kinë
komponenteve elektrike Made në Kinë

500mm swing over bed manual lathe –1000mm machining length-Manual Lathe Machine, Economic CNC Lathe Machine,  Heavy Duty Flat Bed CNC Lathe Machining Center

pajisje standarde:

jo. emër Specifikim Qty
1 Një grup i ndriçimit 1 i vendosur
2 sistemit të ftohjes 1 i vendosur
3 3 Jaws Chuck 250 1 i vendosur
4 3 Jaws pjatë Chuck transit F250 1 i vendosur
5 Tailstock MT5 2 i vendosur
6 Tailstock pendë 1 : 20/M.T5 1 i vendosur
7 Dyfishtë çelës kokë 10X 12 S91-1 1 i vendosur
8 Dyfishtë çelës kokë 14X 17 S91-1 1 i vendosur
9 Dyfishtë çelës kokë 19X 22 S91-1 1 i vendosur
10 Dyfishtë çelës kokë 27X 30 S91-1 1 i vendosur
11 Square kuti çelës 22 S92-3 1 i vendosur
12 Slotted arrë të vetme-end çelës 45-52 S93-1 1 i vendosur
13 Slotted arrë të vetme-end çelës 115-130 S93-1 1 i vendosur
14 Slotted arrë të vetme-end çelës 145-160 S93-1 1 i vendosur
15 brendshme gjashtëkëndësh çelës 5 S91-7 1 i vendosur
16 brendshme gjashtëkëndësh çelës 6 S91-7 1 i vendosur
17 brendshme gjashtëkëndësh çelës 8 S91-7 1 i vendosur
18 brendshme gjashtëkëndësh çelës 10 S91-7 1 i vendosur
19 brendshme gjashtëkëndësh çelës 12 S91-7 1 i vendosur
20 kaçavidë 150 1 i vendosur
21 gun Oil YQ100 1 i vendosur
22 Foot rrufe në qiell M16 × 400;GB799-76 6 i vendosur
23 arrë M16;GB52-76 6 i vendosur
24 rondele 16;GB97-76 6 i vendosur
25 rrip Triangle 40 seri B2260 manual (89 ") 4 i vendosur
50 seri B2330 manual (92 ") 4 i vendosur
26 ndryshim gear Z = 84 (për 50 makinë seri) 1
27 ndryshim gear Z = 69 (për 40 makinë seri) 1
28 ndryshim gear Z = 56;60 1
29 ndryshim gear Z = 57 1

date teknike:

1. Machine përdorues manual 1 i vendosur
2. certifikimit Machine 1 i vendosur
3. lista Paketimi 1 i vendosur

Dërgo mesazhin tuaj për ne:

Enquiry TANI
Enquiry TANI