mbi 20 vjet eksperiencë për të bërë makinë torno në jug të Kinës

500mm ritëm mbi krevat torno CNC –350gjatësi machining mm

Përshkrim i shkurtër:

Main performance(CN-X46)
1. Swing over lathe diameter 500mm
2. Lathe bed slope is 45 degree
3. Një pjesë bazë hedh dhe krevat pjerrët
4. length of processing(self-produce chuck)350mm
5. length of processing(hydraulic chuck) 300mm
6. Roundness error is not exceeding 0.003mm,
7. The Z axis screw backlash is not exceeding 0.01mm
8. The X axis screw backlash is not exceeding 0.01mm
9. Ball screw and guide lead rail with the forced lubrication
10. The machine tool base is optimization designed under the finite element analysis.
11. Makinë ka performancë të mirë të lartë saktësi, zhurmë të ulët, stil i ri, etj

Detail Product

Produkt Tags

500mm ritëm mbi krevat torno CNC –350gjatësi machining mm

Main performance(CN-X46)
1. Swing over lathe diameter 500mm
2. Lathe bed slope is 45 degree
3. Një pjesë bazë hedh dhe krevat pjerrët
4. length of processing(self-produce chuck)350mm
5. length of processing(hydraulic chuck) 300mm
6. Roundness error is not exceeding 0.003mm,
7. The Z axis screw backlash is not exceeding 0.01mm
8. The X axis screw backlash is not exceeding 0.01mm
9. Ball screw and guide lead rail with the forced lubrication
10. The machine tool base is optimization designed under the finite element analysis.
11. Makinë ka performancë të mirë të lartë saktësi, zhurmë të ulët, stil i ri, etj

500mm swing over bed CNC lathe –350mm machining length-Manual Lathe Machine, Economic CNC Lathe Machine,  Heavy Duty Flat Bed CNC Lathe Machining Center

Specifikimet kryesore

Model i torno CN-X46
Main specifications Max. ritëm Diam. mbi torno 500mm
Lathe bed slope 45 degree
Processing range Max. diametër. processing over the lathe 480mm
Max. drilling diam.(axle and sleeve) 158mm
Max. length of processing(self-produce chuck) 350mm
Max. length of processing(hydraulic chuck) 300mm
Max .diameter of the bar Ø45mm
Height of the centre(from slide plate to the centre of the spindle) 80mm
gisht lindi gisht Ø56mm
Type of the spindle head A2-5
Spindle head collet taper kon 6
Max. speed of spindle 6000r / min
Clamp The hydraulic clamp A2-5
Frëngji Type of the turret Gang type
Size of the turret 20 x 20mm
Max. size of the turret Ø25mm
Feed shaft Max. X direction travel 970mm
Max. Z direction travel 395mm
X/Z. axle rapid movement speed 24/24m / min
Max. feeding speed of cutting 8000mm / min
The Z axis screw backlash ≦0.01
The X axis screw backlash ≦0.01
Processing accuracy Roundness ≦0.003
Taper ≦0.005/100
Coaxiality ≦0.004/100
Saktësia e pozicionit ±0.005
Repeat position accuracy ±0.0025
Lubrication Ball screw and guide lead rail with the forced lubrication
motor Fuqia kryesore e motorit(standard configuration) 5.5kw
Power of X axle / Z axle drive motor 1.3kw
The longitudinal(Z direction)servo motor torque 8.34N.m
The transverse(X direction)servo motor torque 8.34N.m
Type of cooling pump AYB-20 0.115KW
Total power 12KW
dimension Machine(L x W x H) 2170mm X 1700mm X 1850mm
peshë 2500 kg

standarde Precision

njësi:mm

pika inspektimit standarde China standarde fabrikë
Precision machining IT8 IT8
Precision e përpunimit copë punë roundness 0.007mm 0.006mm
Precision e përpunimit copë punë cylindricity 0.015mm / Ф300mm 0.013mm / Ф200mm
Puna Machining copë surfaceness Ra3.2μm Ra2.8μm
Puna Machining copë planeness 0.02mm / 300mm 0.018mm / 300mm

500mm swing over bed CNC lathe –350mm machining length-Manual Lathe Machine, Economic CNC Lathe Machine,  Heavy Duty Flat Bed CNC Lathe Machining Center

Konfigurimi pajisje standarde

emër Specifikim markë vërejtje
motor kryesor 5.5 KW servo motor Made në Kinë
duke pasur gisht P4 Made në Kinë
vidhos topin X -aks C3 Made në Kinë
me- vidhos topin aks C3
braktis 6’’ optional Made në Kinë
komponenteve elektrike të gjithë Made në Kinë

pajisje standarde:

jo. emër Specifikim Qty
1 Pikëllim fole kokë 1 i vendosur
2 çelës Open 1 i vendosur
3 bare pikëllim 1 i vendosur
4 shufra gisht tërheq 1 i vendosur
5 fllanxhë gisht 1 i vendosur
6 Gjatë mjet Post 4 i vendosur
7 Pozitive dhe negative mjet të gjatë pas 1 i vendosur
8 Drilling mjet Post 2 i vendosur
9 Spring Chuck mbledhin 2 i vendosur
10 Toolbox 1 i vendosur

date teknike:

1. Operative udhëzim manual 1 i vendosur
2. Sistemi specifikim Shtojca 1 i vendosur
3. raporti testimi i cilësisë 1 i vendosur
4. lista Paketimi 1 i vendosur

Dërgo mesazhin tuaj për ne:

Enquiry TANI
Enquiry TANI