mbi 20 vjet eksperiencë për të bërë makinë torno në jug të Kinës

500mm lëkundje mbi shtratin CNC torno-1000 mm gjatësia e përpunimit

Përshkrim i shkurtër:

Performanca kryesore (CN-DX50-1000)
1. Qendra e përpunimit të tornove CNC të rëndë me frezim anësor dhe shpim dhe filetim.
2. Makinë me bosht Y, mund të përfundojë bluarjen anësore dhe shpimin dhe fillin anësor
3. diametri i përpunimit 330 mm
4. gjatësia e përpunimit 830 mm
5. Një copë për bazën dhe shtratin e përpunimit
6. Saktësia e pozicionit të boshtit X, 0.03 mm
7. Saktësia e pozicionit të boshtit Z 0.032 mm
8. Bosht me kuti ingranazhi dhe 3 notat e shpejtësisë. H:215~ 2000 rpm, M:76~ 700 r/min, L:34~ 320 r/min.

Detail Product

Produkt Tags

500mm lëkundje mbi shtratin CNC torno-1000 mm gjatësia e përpunimit

Performanca kryesore (CN-DX50-1000)
1. Qendra e përpunimit të tornove CNC të rëndë me frezim anësor dhe shpim dhe filetim.
2. Makinë me bosht Y, mund të përfundojë bluarjen anësore dhe shpimin dhe fillin anësor
3. diametri i përpunimit 330 mm
4. gjatësia e përpunimit 830 mm
5. Një copë për bazën dhe shtratin e përpunimit
6. Saktësia e pozicionit të boshtit X, 0.03 mm
7. Saktësia e pozicionit të boshtit Z 0.032 mm
8. Bosht me kuti ingranazhi dhe 3 notat e shpejtësisë. H:215~ 2000 rpm, M:76~ 700 r/min, L:34~ 320 r/min.

500mm swing over bed cnc lathe-1000mm machining length-Manual Lathe Machine, Economic CNC Lathe Machine,  Heavy Duty Flat Bed CNC Lathe Machining Center

Specifikimet e makinës së tornos CNC CN-DX50

artikull emër Specifikim
Specifikimi kryesor Max. lëkundeni mbi shtrat 530 mm
Max. gjatësia e qendrës 1000 mm
Distanca midis gishtit deri në bisht 1050 mm
Kapaciteti Max. diametri i punës në shtrat 330 mm ( lloji i boshtit)
Max. diametri i punës në bartës 250 mm
Maksimumi i gjatësisë së përpunimit nga nofulla në bisht 830 mm
Max.përmes diametrit të materialit 80 mm
Saktësia e pozicionit Saktësia e ripozicionimit të boshtit X 0.006 mm
Saktësia e ripozicionimit të boshtit Z 0.013 mm
Saktësia e pozicionit të boshtit X 0.03 mm
Saktësia e pozicionit të boshtit Z 0.032 mm
Distanca në qendër të gishtit Distanca midis qendrës së boshtit në dysheme 1030 mm
Specifikimi i gishtit lindi gisht 82 mm
Hundë me shirit të brendshëm të gishtit 1:20/φ90
shpejtësia gisht automatik me tre marshe 34~2000 r/min

H:215~ 2000 rpm, M:76~ 700 r/min, L:34~ 320 r/min

Speciimi i kokës së gjallë me fuqi Lloji i kokës së gjallë Koka e gjallë në boshtin Y
Koka e gjallë e grumbullimit të gamës ER25 (Ø2-Ø16)
Shpejtësia e kokës së gjallë 3000 rpm max.
Distanca midis kokës 60mm
Specifikimi i motorit Boshti kryesor 7.5 KW
Motori me kokë të gjallë 1.5 KW
Motori i kokës së gjallë me bosht Y 1.2 KW
Servo motori me bosht Z 1.5 KW
Servo motori me bosht X 1.2 KW
Motori i pompës së ftohjes fajësojnë – 0.115 KW
Vendosja e çakut hidraulik Çok standard hidraulik Çakë hidraulike 8  inç (udhëzues)
Specifikimi i udhëtimit në bosht Shpejtësia e udhëtimit në boshtin X 4 M/min
Shpejtësia e lëvizjes në boshtin Z 8 M/min
Udhëtimi në boshtin X 310 mm
Udhëtimi me boshtin Z 1020 mm
Tailstock Lloji i hundës MT5
Udhëtim me bisht 150 mm
Udhëtimi i bishtit në boshtin X ± 15 mm
performanca e frëngjisë Lloji i mjetit të frëngjisë horizontal 6 pozicion
Koha e transferimit të mjeteve: pozicion/45 gradë /60 gradë 2.8 S
Dimensionet e veglave Mjete përpunimi për diametrin e jashtëm 25×25
Mjet i mërzitshëm f25
A mund të jetë pllaka e thikës e këmbyeshme jo
qendër bezel Gama e shtrëngimit ≤200 mm
Dimensioni i përgjithshëm L × W× H 3100mmx1260mm x 1600mm
peshë Pesha totale 2600 kg

500mm swing over bed cnc lathe-1000mm machining length-Manual Lathe Machine, Economic CNC Lathe Machine,  Heavy Duty Flat Bed CNC Lathe Machining Center

Konfigurimi i makinës & Parametrat

artikull Origjina markë shënim
Kontrolluesi Kina GSK 988
Servo motor boshti Kina GSK 7.5 KW
X ,Servo motori i boshtit Z Kina GSK Lloji absolut i autobusit
gisht Kina Jug
Kushinetat e boshtit Kina HRB Klasa P4
Kushineta hekurudhore me plumb Kina HRB Klasa P4
mënyrë esnafi Kina Jug Hekurudhor i fortë
vidhos me top Kina Hanjiang / bot
motori i mjetit të gjallë Kina GSK
Kapëse e mjeteve të gjalla me boshtin Y Kina
Chuck Kina Miliard Chuan 250 Chuck manual me tre kthetra
Frëngji elektrike Kina Hongda Elektrike Horizontale 6 Stacioni
Lubrifikimi automatik Kina PO
sistemit të ftohjes Kina Mikro Speciale
llambë alarmi Kina 3 ngjyra led dritë
Rrota e jashtme e dorës Kina Guangzhou CNC

Dërgo mesazhin tuaj për ne:

Enquiry TANI
Enquiry TANI