mbi 20 vjet eksperiencë për të bërë makinë torno në jug të Kinës

450mm ritëm mbi krevat torno CNC –450gjatësi machining mm

Përshkrim i shkurtër:

Performanca kryesore (CKS2545A)
1. Swing mbi torno 450mm diametër
2. kthyer gjatësi 450mm
3. kthyer diametër 250mm
4. Një copë hedh baza dhe krevat pjerrët mbajtur mirë punën e qëndrueshme makine
5. Gisht bore 62mm
6. Taiwan Syntec kontrollues ose FANUC optional
7. Adoptuar strukturën monolit bashkuara L e torno shtrat
8. Makinë ka performancë të mirë të lartë saktësi, zhurmë të ulët, stil i ri, etj

Detail Product

Produkt Tags

450mm ritëm mbi krevat torno CNC –450gjatësi machining mm

Performanca kryesore (CKS2545A)
1. Swing mbi torno 450mm diametër
2. kthyer gjatësi 450mm
3. kthyer diametër 250mm
4. Një copë hedh baza dhe krevat pjerrët mbajtur mirë punën e qëndrueshme makine
5. Gisht bore 62mm
6. Taiwan Syntec kontrollues ose FANUC optional
7. Adoptuar strukturën monolit bashkuara L e torno shtrat
8. Makinë ka performancë të mirë të lartë saktësi, zhurmë të ulët, stil i ri, etj

450mm swing over bed CNC lathe –450mm machining length-Manual Lathe Machine, Economic CNC Lathe Machine,  Heavy Duty Flat Bed CNC Lathe Machining Center

Specifikimet kryesore

Model i torno CKS2545B

 

Max. ritëm Diam. mbi torno 450mm
Max. kthyer gjatësi 450mm
Max. kthyer diametër 250mm
Max. kthyer diametër mbi skateboard 250mm
Format dhe kodet e fund gisht A2-6
kreu gisht mbledhin kon diametër 68,1:20
lindi gisht Ø62mm
kuti gisht me gisht të vetëm shpejtësia gisht 35-4000r / min,max.6000
Numri i hap shpejtësi gisht stepless
Gisht shpejtësia e konvertimit input automatike 1r / min

udhëzim të drejtpërdrejtë / shpejtësia periferik

input dorë 10r / min instruksion direkt / kontrollit të vazhdueshëm
Vlerësimi 30-minuta 15kw
Main prodhimit të energjisë motorike Vlerësimi i vazhdueshëm 11kw
Chuck standard Diametri i Chuck 8"
X bosht shpejtësi të shpejtë lëvizjes 24 m / min
Z bosht shpejtësi të shpejtë lëvizjes 24 m / min
Travel e X bosht 135mm(diameter270mm)
Udhëtimit i Z aks 460mm
Diametri tailstock mëngë 80mm
Travel të mëngë tailstock 110mm
Gisht Collet kon e tailstock kon 4
Max. goditje e menges tailstock 8000N
Tailstock udhëtimit 400mm
Lloji i frëngji horizontal 8 stacion pune
Koha frëngji transferimi: çdo workstation / 180 shkallë 0.5/1.2s
Madhësia e mjet prerjes Jashtëm mjet rrethore prerja 20 x 20 x 125mm
Boring diametër teh Diametri Ø25mm,20mm,O16mm
Frëngji mund të shkëmbehen ose jo nuk
Kapaciteti Loading type Pan 50kg
bosht 80kg
Lartësia e qendrës(Front pjesën e poshtme të makinës) 980mm
dimension Machine(L x W x H) 2865mm X 1647mm X 1677mm
peshë 2500 kg

450mm swing over bed CNC lathe –450mm machining length-Manual Lathe Machine, Economic CNC Lathe Machine,  Heavy Duty Flat Bed CNC Lathe Machining Center

standarde Precision

njësi:mm

pika inspektimit standarde China standarde fabrikë
Precision machining IT8 IT8
Precision e përpunimit copë punë roundness 0.007mm 0.006mm
Precision e përpunimit copë punë cylindricity 0.015mm / Ф300mm 0.013mm / Ф200mm
Puna Machining copë surfaceness Ra3.2μm Ra2.8μm
Puna Machining copë planeness 0.02mm / 300mm 0.018mm / 300mm

Konfigurimi pajisje standarde

emër Specifikim markë vërejtje
motor kryesor 11 kW motor ndihmës Made në Kinë
duke pasur gisht P4 Made në Kinë
vidhos topin X -aks C3 Made në Kinë
me- vidhos topin aks C3
braktis 8"optional Made në Kinë
komponenteve elektrike të gjithë Made në Kinë

450mm swing over bed CNC lathe –450mm machining length-Manual Lathe Machine, Economic CNC Lathe Machine,  Heavy Duty Flat Bed CNC Lathe Machining Center

pajisje standarde:

jo. emër Specifikim Qty
1 Pikëllim fole kokë 1 i vendosur
2 çelës Open 1 i vendosur
3 bare pikëllim 1 i vendosur
4 shufra gisht tërheq 1 i vendosur
5 fllanxhë gisht 1 i vendosur
6 Gjatë mjet Post 4 i vendosur
7 Pozitive dhe negative mjet të gjatë pas 1 i vendosur
8 Drilling mjet Post 2 i vendosur
9 Spring Chuck mbledhin 2 i vendosur
10 Toolbox 1 i vendosur

date teknike:

1. Operative udhëzim manual 1 i vendosur
2. Sistemi specifikim Shtojca 1 i vendosur
3. raporti testimi i cilësisë 1 i vendosur
4. lista Paketimi 1 i vendosur

Dërgo mesazhin tuaj për ne:

Enquiry TANI
Enquiry TANI