mbi 20 vjet eksperiencë për të bërë makinë torno në jug të Kinës

420mm ritëm mbi krevat torno CNC –650gjatësi machining mm

Përshkrim i shkurtër:

Main performance(CN-SP4065):
1. Një copë bazë hedh dhe shtrat, keep enough rigidity and accuracy stability.
2. Swing over bed diameter. :420mm,
3. Distance between the lead rail :380mm
4. diameter on the carriage lathe: 270mm
5. Double triangle hard rails
6. Spindle bore 52mm.
7. Spindle without gear box, motor driving spindle directly.
8. Beijing CBT 5.5kw servo motor
9. Spindle head model: C6
10. shpejtësia gisht 300 ----2000 rpm Automatic transfer.
11. GKS 980TDC system or 980TDI system
12. Servo motor, thread device, automatic lubrication, full cover protection for guild rails and ball screws.
13. Manual 3 jaws chuck of diameter 200mm.

Detail Product

Produkt Tags

420mm ritëm mbi krevat torno CNC –650gjatësi machining mm

Main performance(CN-SP4065):
1. Një copë bazë hedh dhe shtrat, keep enough rigidity and accuracy stability.
2. Swing over bed diameter. :420mm,
3. Distance between the lead rail :380mm
4. diameter on the carriage lathe: 270mm
5. Double triangle hard rails
6. Spindle bore 52mm.
7. Spindle without gear box, motor driving spindle directly.
8. Beijing CBT 5.5kw servo motor
9. Spindle head model: C6
10. shpejtësia gisht 300 —-2000 rpm Automatic transfer.
11. GKS 980TDC system or 980TDI system
12. Servo motor, thread device, automatic lubrication, full cover protection for guild rails and ball screws.
13. Manual 3 jaws chuck of diameter 200mm.

420mm swing over bed CNC lathe –650mm machining length-Manual Lathe Machine, Economic CNC Lathe Machine,  Heavy Duty Flat Bed CNC Lathe Machining Center

model

Specifikim

CN-SP4065
Specifikimet kryesore Swing mbi shtrat 420mm
Gjatësia maksimale e pjesës së punës të përpunimit 650mm
Kapaciteti Diametri maksimal i përpunimit në shtrat 400mm
Diametri maksimal i përpunimit në rrëshqitës 270mm
Gjatësia maksimale e makinës(distanca midis bishtit deri në nofullat e topave) 650mm
Shirit përmes diametrit të materialit Ø50 mm
lartësia qendër gisht 260mm
Distanca në qendër midis bishtit deri në gisht Distanca midis gishtit deri në bisht /////
gisht diameter gisht bore 252 mm
Taper i lindi gisht C6
Diapazoni i shpejtësisë së gishtit 300 —-2000 rpm Automatic transfer.
frëngji Max. udhëtimi i frëngjisë në boshtin Z 650mm
Max. udhëtimi i frëngjisë në boshtin X 260mm
Shpejtësia e lëvizjes së shpejtë në boshtin Z 8000mm / min
Shpejtësia e lëvizjes së shpejtë në boshtin X 6000mm / min
Pozicionet e frëngjisë tip vertikal 4 pozicionet frëngji
Madhësia e frëngjisë 25×25 mm
Distanca midis qendrës së gishtit në sipërfaqen e mbështetjes 25mm
motor Fuqia kryesore e motorit Beijing CBT 5.5 kW motor ndihmës
Çift rrotullues i motorit të boshtit Z 10 N.m
Çift rrotullues i motorit të boshtit X 6 N.m
Pompë ftohëse AYB-20 0,115kw
Modeli i mbajtësit të mjetit LD4
Përmasat e skicës 2700mm x 1600mm x 1900 mm
Pesha neto 750modeli mm 2100 kg

420mm swing over bed CNC lathe –650mm machining length-Manual Lathe Machine, Economic CNC Lathe Machine,  Heavy Duty Flat Bed CNC Lathe Machining Center

Saktësia e inspektimit të makinës

pika inspektimit Kina Standarde standarde fabrikë
Precision machining IT7 IT7
Përpunimi i rrumbullakëtimit të pjesës së punës 0.005mm / φ50 mm 0.004mm / φ50 mm
Përpunimi i cilindrikitetit të pjesës së punës 0.03mm / 300mm 0.02mm / 200mm
Puna Machining copë planeness 0.025mm / φ300 mm 0.015mm / φ200 mm
Puna Machining copë surfaceness Ra2.5μm Ra2.0μm
Saktësia e pozicionit Boshti X 0,03 mm Boshti X 0,024 mm
Boshti Z 0,04 mm Boshti Z 0,032 mm
Rivendosje Boshti X 0,012 mm Boshti X 0,01 mm
Boshti Z 0,016 mm Boshti Z 0,012 mm

420mm swing over bed CNC lathe –650mm machining length-Manual Lathe Machine, Economic CNC Lathe Machine,  Heavy Duty Flat Bed CNC Lathe Machining Center

Konfigurimi i makinës

Emri i aksesorëve Modeli i specifikimeve Prodhuesi vërejtje
CNC GSK980 GSK
Motori kryesor 5.5 Servo motor bosht KW China Beijin CBT
Motor me bosht X 10N.m GSK
Motor me aks 6N.m GSK
duke pasur gisht P4 China famous Ha-axis bearing
P4
gisht 52mm Makina e Jugut
Frëngji Vertikale 4 positions turret auto LD81 HTC
Vidë topi me bosht X C3 Bot / Lumi Han
Vidë topi me bosht Z C3 Bot / Lumi Han
Screw bearings for X-axis ball screw P4 Harbin/Luo axis research
Screw bearings for Z-axis ball screw P4 Harbin/Luo axis research
Dritë me tre ngjyra Tre ngjyra ndezje ONN
Komponentët kryesorë elektrikë Rele / Kontraktori Japonia Izumi / Zvicër ABB / Schneider

420mm swing over bed CNC lathe –650mm machining length-Manual Lathe Machine, Economic CNC Lathe Machine,  Heavy Duty Flat Bed CNC Lathe Machining Center

Aksesorët standardë të veglave të makinës:

jo. emri i aksesorit Specifikimet e modelit sasi vërejtje
1 Rregulloni bririn dhe bulonat CN-SP4065 1 Markë Jugore
2 Mjetet e tiganit Markë Kinë 1 Tri pulëbardha
3 Vegla vidhosje Markë Kinë 1 Markë Kinë
4 Chuck Diametri manual i bllokimit të nofullës Φ200 1 Markë Kinë

Të dhënat teknike:

jo. Të dhëna teknike Emri Kopjet vërejtje
1 Vegël manuale makine (makinë)—Mekanike dhe elektrike 1
2 certifikatë 1
3 Inspektimi preciz 1
4 Lista e Paketimit 1
5 Funksionimi manual i përdoruesit për kontrolluesin 1
6 Manuali i funksionimit të sistemit të kontrolluesit 1
7 Diagrami elektrik 1

Dërgo mesazhin tuaj për ne:

Enquiry TANI
Enquiry TANI