mbi 20 vjet eksperiencë për të bërë makinë torno në jug të Kinës

400mm ritëm mbi krevat torno CNC –750gjatësi machining mm

Përshkrim i shkurtër:

Performanca kryesore (CN-K40D-750
1. Rrotulloni mbi shtrat deri në diametër 400 mm
2. gjatësia e përpunimit 750 mm
3. Një copë bazë hedh dhe shtrat, mbani besueshmërinë e qëndrueshme të makinës.
4. Distancë më e gjatë 320 mm midis dy mënyrave të esnafit në boshtin Z.
5. Distancë më e gjatë 190 mm midis dy mënyrave të esnafit në boshtin X.
6. Diapazoni i shpejtësisë në tre nivele dhe transferimi automatik
7. Sistemi i pavarur i heqjes së çipave
8. Të gjithë aksesorët janë të markës së famshme të Kinës, dhe kështu ata mbajnë cilësinë e mirë për makinerinë

Detaje të Produktit

Produkt Tags

400mm ritëm mbi krevat torno CNC –750gjatësi machining mm

Performanca kryesore (CN-K40D-750
1. Rrotulloni mbi shtrat deri në diametër 400 mm
2. gjatësia e përpunimit 750 mm
3. Një copë bazë hedh dhe shtrat, mbani besueshmërinë e qëndrueshme të makinës.
4. Distancë më e gjatë 320 mm midis dy mënyrave të esnafit në boshtin Z.
5. Distancë më e gjatë 190 mm midis dy mënyrave të esnafit në boshtin X.
6. Diapazoni i shpejtësisë në tre nivele dhe transferimi automatik
7. Sistemi i pavarur i heqjes së çipave
8. Të gjithë aksesorët janë të markës së famshme të Kinës, dhe kështu ata mbajnë cilësinë e mirë për makinerinë

Modeli

Specifikim

CN-K40D-750
Specifikimet kryesore Swing mbi shtrat 400mm
Gjatësia maksimale e pjesës së punës të përpunimit 750mm
Kapaciteti Diametri maksimal i përpunimit në shtrat 400mm
Diametri maksimal i përpunimit në rrëshqitës 220mm
Gjatësia maksimale e makinës(distanca midis bishtit deri në nofullat e topave) 640mm
Shirit përmes diametrit të materialit Ø50 mm
lartësia qendër gisht 200mm
Distanca në qendër midis bishtit deri në gisht Distanca midis gishtit deri në bisht 750mm
gisht diameter gisht bore 252 mm
Taper i lindi gisht MORZE #6
Diapazoni i shpejtësisë së gishtit Transferimi automatik i ndërrimit automatik me tre ingranazhe 60-2000r / min

H:275-2000r / min,M:112-820r / min

L: 60-440r / min

frëngji Max. udhëtimi i frëngjisë në boshtin Z 750mm
Max. udhëtimi i frëngjisë në boshtin X 230mm
Shpejtësia e lëvizjes së shpejtë në boshtin Z 8000mm / min
Shpejtësia e lëvizjes së shpejtë në boshtin X 4000mm / min
Pozicionet e frëngjisë tip vertikal 4 pozicionet frëngji
Madhësia e frëngjisë 25×25 mm
Distanca midis qendrës së gishtit në sipërfaqen e mbështetjes 25mm
Tailstock Prerja e mëngës së gishtit MT5
udhëtimi maksimal i mëngës së bishtit 130mm
udhëtimi maksimal i bishtit në boshtin X Mm 10 mm
motor Fuqia kryesore e motorit 5.5/7.5kw
Çift rrotullues i motorit të boshtit Z 6 N.m
Çift rrotullues i motorit të boshtit X 4 N.m
Pompë ftohëse AYB-20 0,115kw
Modeli i mbajtësit të mjetit LD4
Përmasat e skicës 750modeli mm 2200mm x 1500 mm x 1800 mm
Pesha neto 750modeli mm 1600 kg

Saktësia e inspektimit të makinës

pika inspektimit Kinë Standarde standarde fabrikë
Precision machining IT7 IT7
Përpunimi i rrumbullakëtimit të pjesës së punës 0.005mm / φ50 mm 0.004mm / φ50 mm
Përpunimi i cilindrikitetit të pjesës së punës 0.03mm / 300mm 0.02mm / 200mm
Puna Machining copë planeness 0.025mm / φ300 mm 0.015mm / φ200 mm
Puna Machining copë surfaceness Ra2.5μm Ra2.0μm
Saktësia e pozicionit Boshti X 0,03 mm Boshti X 0,024 mm
Boshti Z 0,04 mm Boshti Z 0,032 mm
Rivendosje Boshti X 0,012 mm Boshti X 0,01 mm
Boshti Z 0,016 mm Boshti Z 0,012 mm

Konfigurimi i makinës

Emri i aksesorëve Modeli i specifikimeve Prodhuesi vërejtje
CNC GSK980 GSK
Motori kryesor 5.5/7.5 Servo motor bosht KW Kinë Keteng
Motor me bosht X 110ST-M040 GSK
Motor me aks 130ST-M060 GSK
duke pasur gisht P4 Mbajtja e famshme e Kinës HRB
P5

P5

gisht 52 mm gisht Makina e Jugut
Frëngji Vertikale 4 pozicionet frëngji HTC
Vidë topi me bosht X C3 Bot / Lumi Han
Vidë topi me bosht Z C3 Bot / Lumi Han
Kushineta vidë për vidën e plumbit me bosht X P4 HRB / hulumtimi i boshtit Luo
Kushineta vidë për vidën e plumbit të boshtit Z P4 HRB / hulumtimi i boshtit Luo
Dritë me tre ngjyra Tre ngjyra ndezje ONN
Komponentët kryesorë elektrikë Rele / Kontraktori Japonia Izumi / Zvicër ABB / Schneider
bishtajor Kompania CNC South Tool Tool Markë Jugore

Aksesorët standardë të veglave të makinës:

jo. emri i aksesorit Specifikimet e modelit sasi vërejtje
1 Rregulloni bririn dhe bulonat CN-K40D 1 Tonë
2 Mjetet e tiganit 1 Tri pulëbardha
3 Vegla vidhosje 1 Markë Kinë
4 Chuck Diametri manual i bllokimit të nofullës Φ200 1 Markë Kinë

Të dhënat teknike:

jo. Të dhëna teknike Emri Kopjet vërejtje
1 Vegël manuale makine (makinë)—Mekanike dhe elektrike 1
2 certifikatë 1
3 Inspektimi preciz 1
4 Lista e Paketimit 1
5 Funksionimi manual i përdoruesit për kontrolluesin 1
6 Manuali i funksionimit të sistemit të kontrolluesit 1
7 Diagrami elektrik 1

Dërgoni mesazhin tuaj tek ne:

Enquiry TANI
Enquiry TANI