Во текот 20 години искуство да се направи струг машина во јужниот дел на Кина

Rotary tool holder BMT55R-ERA32-90

Краток опис:

Company advantage
1. special manufacturer for tool holders
2. like standard and customized tool holder, customized for DMG/MORI/DOOSAN/HAAS/MAZAK/BIGLIA/MIYANO/NAKAMURA/TISUGAMI/TAKISAWA etc.
3. It is over 10 years for this industry prodcuts.

Детали за производот

Ознаки на производи

Products advantages:
Best quality / conomical / longer tool-life / lower cost possible

Collect trype : internal diameter locking
Maximum speed : RPM 5000
Collect dimater : Ø3-Ø20
Wight : 7.2 кг
Precision : inner collect hole run-out less than 0.01mm
With coolant supply through the tool holder

Item: static boring tool holder
Process Type: CNC machining, CNC lathe, cleaning edge, grinding, surface treatment, coloring.etc.
Material: Cr, CrMo or other Imported or China domestic standard specified material.
Tolerance: +-0.01mm as per requirement or customized reqiurement
Surface treatment: Spray, Полирање, Powder coating and Electroplating,other customer specified treatment.
Facility: DMG CNC Machining Center, CNC Turning Machine, CNC Vertical lathe, 4-Axis CNC Machine, Grinding machine and so on
Certificates: Material certificate, QC reports, Surface treatment inspection reports, other customer required certificates are available to provide.
испорачување: Sample 5~10days lead time. By DHL/TNT/FedEx express, air freight etc.

Production 15 days about

Delivery & Сервис: Timely delivery each time. Provide reliable service and responsible for each customer with each product. Our target is to satisfy every customer with the best service.

Сите прототипни производи треба да поминат низ 4 проверки во целиот процес:
1. Инспекција на суровини
2. Во инспекција на обработка
3. Конечна инспекција
4. Инспекција во заминување

Најчесто поставувани прашања:
П: Како да започнете проект?
А.: За да го започнете вашиот проект, ве молиме испратете ни ги цртежите за дизајн со список на материјал, количина и завршница. Потоа, ќе добиете понуда од нас во рамките 24 часови.

П: Кој површински третман е најчест за металните делови?
А.: Полирање, Црн оксид , Анодизиран, Слој во прав, Пескарење, Сликарство , сите видови позлата(бакарно позлата, хромирање, позлата со никел, позлата, позлата silver)...

П: Не сме запознати со меѓународниот транспорт, ќе се справиш со целата логистичка работа?
А.: Дефинитивно. Долгогодишно искуство и долгорочен соработник на шпедитер ќе не поддржат целосно на тоа. Можете само да не известите датумот на испорака, а потоа ќе ја добиете стоката во канцеларија / дом. Другите грижи оставаат на нас.

Испратете ни ја вашата порака:

ИСТРАЖУВАЈ СЕГА
ИСТРАЖУВАЈ СЕГА