Во текот 20 години искуство да се направи струг машина во јужниот дел на Кина

640mm замав во текот кревет ЦПУ струг –460mm должина обработка

Краток опис:

Main performance(CN-SP63D):
1. Основа за леење на едно парче и кревет, задржи доволно цврстина и стабилност на точноста.
2. Заматете го преку дијаметарот на креветот. :640мм
3. Растојание помеѓу тврдите шини :550мм
4. дијаметар на струг за кочија: 480мм
5. Двоен триаголник тврди шини
6. Spindle bore 105mm.
7. No gear box, continuously speed transfer.
8. Пекинг КБТ 11.0 KW серво мотор.
9. Врат на главата модел: C11/1:20/ Ø105mm
10. Независно вретено
11. ГСК 980 управувач
12. Серво мотор, уред за навој, автоматско подмачкување, full cover protection for guild rail and ball screws.
13. Manual three jaws chuck of 320mm diameter.

Дета Product за производот

Ознаки на производи

640mm замав во текот кревет ЦПУ струг –460mm должина обработка

Главна изведба (CN-SP63D):
1. Основа за леење на едно парче и кревет, задржи доволно цврстина и стабилност на точноста.
2. Заматете го преку дијаметарот на креветот. :640мм
3. Растојание помеѓу тврдите шини :550мм
4. дијаметар на струг за кочија: 480мм
5. Двоен триаголник тврди шини
6. Spindle bore 105mm.
7. No gear box, continuously speed transfer.
8. Пекинг КБТ 11.0 KW серво мотор.
9. Врат на главата модел: C11/1:20/ Ø105mm
10. Независно вретено
11. ГСК 980 управувач
12. Серво мотор, уред за навој, автоматско подмачкување, full cover protection for guild rail and ball screws.
13. Manual three jaws chuck of 320mm diameter.

640mm swing over bed CNC lathe –460mm machining length-Manual Lathe Machine, Economic CNC Lathe Machine,  Heavy Duty Flat Bed CNC Lathe Machining Center

Модел

Спецификација

CN-SP63D
Главни спецификации Замав преку креветот 640мм
Максимална должина на машинско работно парче 460мм
Капацитет Максимален дијаметар за обработка на кревет 630мм
Максимален дијаметар за обработка на лизгачот 480мм
Max length of machining 460мм
Бар низ дијаметарот на материјалот Ø103mm
Висина на центарот на вретеното 320мм
Централно растојание помеѓу опашката до вретеното Растојание помеѓу вретеното до опашката /////
Вретено Вретено со дијаметар Ø105mm
Aperиркач на ротација на вретеното C11/ 1:20/ Ø105mm
Опсег на брзината на вретеното 100 —-1000 rpm continuously automatic transfer.
бедем Макс. патување на бедем на З-оската 460мм
Макс. патување на бедем на X-оската 450мм
Брза брзина на движење на оската З 8000мм / мин
Брза брзина на движење на X-оската 6000мм / мин
Позиции на бедем вертикален тип 4 позиции бедем
Големина на бедем 32×32 мм
NC turret LD4B-CK6163
Mounting holes of drilling, boring MT4
Distance between spindle center to the supporter surface 32мм
Мотор Главна моќност на моторот Пекинг КБТ 11 kw серво мотор
Вртежен момент на моторот Z оска 16 Н.м.
Вртежен момент на моторот X оска 6 Н.м.
Пумпа за ладење AYB-20 0,115kw
Димензии на преглед 2610mm x 1850mm x 1900 мм
Нето маса 3000 кг

Прецизност на машинска инспекција

Инспекциска ставка Кина Стандард Фабрички стандард
Прецизност на машината IT7 IT7
Машини за заоблување на работното парче 0.005мм / φ50мм 0.004мм / φ50мм
Машини за обработка на цилиндричноста на работното парче 0.03мм / 300мм 0.02мм / 200мм
Машини за обработка на едноставност во работното парче 0.025мм / φ300мм 0.015мм / 200200мм
Машини за обработка на површинско ниво на работното парче Ra2.5μm Ra2.0μm
Прецизност на позицијата Х-оска 0,03мм Х-оска 0,024 мм
З-оска 0,04мм З-оска 0,032мм
Повторно позиционирање Х-оска 0.012мм Х-оска 0.01мм
З-оска 0.016мм З-оска 0.012мм

640mm swing over bed CNC lathe –460mm machining length-Manual Lathe Machine, Economic CNC Lathe Machine,  Heavy Duty Flat Bed CNC Lathe Machining Center

Конфигурација на машината

Име на додатоци Модел на спецификации Производител Забелешка
ЦПУ GSK980 ГСК
Главниот мотор 11/15KW вретено серво мотор Кина Пекинг ЦБТ
Мотор со X-оска 110ST-M06030 ГСК
Мотор со З-оска 130ST-M10025 ГСК
Лежиште на вретено П4 Познат кинески HRB лежишта
П4
Вретено 105мм Јужна машина
Бедем Вертикално 4 positions turret auto LD4B-CK6163 HTC
Х-оска завртка за топки C3 grade Бот / Река Хан
Завртка со топчеста оска C3 grade Бот / Река Хан
Лежишта за завртки за завртки за топчеста X-оска П4 Истражување на оската Харбин/Луо
Лежишта за навртки за завртки за топчеста завртка со З-оска П4

 

Истражување на оската Харбин/Луо
Светло со три бои Трепкаат во три бои ONN
Клучните електрични компоненти Реле / ​​Контактор Japan’s Izumi/SwitzerlandABB/Schneider

Стандардната галантерија за машински алатки:

бр. име на додаток Спецификации на моделот Квантитет Забелешка
1 Наместете ги рогови и завртки CN-SP63D 1 Јужна марка
2 Алатки за тава 1 Три галеби
3 Алатки за завртки 1 Бренд на Кина
4 Чак Рачен дијаметар на чак со вилица Φ320 1 Бренд на Кина

Технички податоци:

бр. Име на технички податоци Копии Забелешка
1 Рачна машинска алатка (машина)Echanмеханички и електрични 1
2 Сертификат 1
3 Прецизна инспекција 1
4 Листа за пакување 1
5 Рачна употреба на корисникот за контролорот 1
6 Прирачник за работа на контролорот 1
7 Електричен дијаграм 1

Испратете ја вашата порака до нас:

ИСТРАЖУВАЈ СЕГА
ИСТРАЖУВАЈ СЕГА