Во текот 20 години искуство да се направи струг машина во јужниот дел на Кина

500mm замав во текот кревет ЦПУ струг –350mm должина обработка

Краток опис:

Главна изведба (CN-X46)
1. Замавнете со дијаметар на струг 500 mm
2. Наклонот на креветот на струг е 45 степен
3. Едноделна основа за лиење и коси кревет
4. должина на обработка(чак за самопроизводство)350мм
5. должина на обработка(хидраулична чак) 300мм
6. Грешката во заобленоста не надминува 0,003 mm,
7. Повратниот удар на завртката на оската Z не надминува 0,01 mm
8. Повратниот удар на завртката на оската X не надминува 0,01 mm
9. Топчест шраф и водилка со водена шина со присилно подмачкување
10. Основата на машинскиот алат е оптимизација дизајнирана според анализата на конечни елементи.
11. Машината има добри перформанси висока прецизност, низок шум, нов стил, итн

Дета Product за производот

Ознаки на производи

500mm замав во текот кревет ЦПУ струг –350mm должина обработка

Главна изведба (CN-X46)
1. Замавнете со дијаметар на струг 500 mm
2. Наклонот на креветот на струг е 45 степен
3. Едноделна основа за лиење и коси кревет
4. должина на обработка(чак за самопроизводство)350мм
5. должина на обработка(хидраулична чак) 300мм
6. Грешката во заобленоста не надминува 0,003 mm,
7. Повратниот удар на завртката на оската Z не надминува 0,01 mm
8. Повратниот удар на завртката на оската X не надминува 0,01 mm
9. Топчест шраф и водилка со водена шина со присилно подмачкување
10. Основата на машинскиот алат е оптимизација дизајнирана според анализата на конечни елементи.
11. Машината има добри перформанси висока прецизност, низок шум, нов стил, итн

500mm swing over bed CNC lathe –350mm machining length-Manual Lathe Machine, Economic CNC Lathe Machine,  Heavy Duty Flat Bed CNC Lathe Machining Center

Главна спецификација

Модел на струг CN-X46
Главни спецификации Макс. замавнувачки дијаметар. преку струг 500мм
Наклон на креветот за струг 45 степен
Опсег на обработка Макс. дијаметар. обработка преку струг 480мм
Макс. дијаметар на дупчење.(оска и ракав) 158мм
Макс. должина на обработка(чак за самопроизводство) 350мм
Макс. должина на обработка(хидраулична чак) 300мм
Макс .дијаметар на шипката Ø45 мм
Висина на центарот(од лизгачката плоча до центарот на вретеното) 80мм
Вретено Дупка на вретеното Ø56 мм
Тип на главата на вретеното А2-5
Заострена колета на главата на вретеното Конус 6
Макс. брзина на вретеното 6000р / мин
Стегач Хидрауличната стегач А2-5
Бедем Тип на бедем Тип на банда
Големината на куполата 20 x 20 mm
Макс. големината на куполата Ø25 мм
Вратило за напојување Макс. X насока патување 970мм
Макс. Z насока патување 395мм
X/Z. брзина на брзо движење на оската 24/24m/min
Макс. брзина на напојување на сечење 8000мм / мин
Повратен удар на завртката на оската Z ≦0,01
Повратниот удар на завртката на оската X ≦0,01
Точност на обработка Заобленост ≦0,003
Заострен ≦0,005/100
Коаксијалност ≦0,004/100
Точност на позицијата ±0,005
Повторете ја точноста на позицијата ±0,0025
Подмачкување Топчест шраф и водилка со водена шина со присилно подмачкување
Мотор Главна моќност на моторот(стандардна конфигурација) 5.5kw
Моќност на X оската / Погонски мотор со Z оска 1.3kw
Надолжната(Z насока)вртежен момент на серво моторот 8.34Н.м.
Попречното(X насока)вртежен момент на серво моторот 8.34Н.м.
Вид на пумпа за ладење AYB-20 0,115KW
Вкупна моќност 12KW
Машинска димензија(L x Ш x В) 2170mm X 1700 mm X 1850 mm
Тежина 2500 килограм

Прецизен стандард

Единица:мм

Инспекциска ставка Кина стандард Фабрички стандард
Прецизност на машината IT8 IT8
Прецизност на обработка на кружноста на работното парче 0.007мм 0.006мм
Прецизност на цилиндричноста на работното парче 0.015мм / Ф300мм 0.013мм / Ф200мм
Машини за обработка на површинско ниво на работното парче Ra3.2μm Ra2.8μm
Машини за обработка на едноставност во работното парче 0.02мм / 300мм 0.018мм / 300мм

500mm swing over bed CNC lathe –350mm machining length-Manual Lathe Machine, Economic CNC Lathe Machine,  Heavy Duty Flat Bed CNC Lathe Machining Center

Стандардни додатоци за конфигурација

Име Спецификација Марка Забелешка
Главен мотор 5.5 KW серво мотор Направено во Кина
Лежиште на вретено П4 Направено во Кина
Завртка со X -axis С3 Направено во Кина
ОД- завртка за оска С3
чак 6'' изборен Направено во Кина
Електрични компоненти сите Направено во Кина

Стандардни додатоци:

бр. Име Спецификација QTY
1 Клуч за глава со штекер 1 сет
2 Отворете го клучот 1 сет
3 Решетки клуч 1 сет
4 Прачка за влечење на вретеното 1 сет
5 Прирабница на вретеното 1 сет
6 Долг пост на алатката 4 сет
7 Позитивен и негативен долг пост на алатката 1 сет
8 Стол за алат за дупчење 2 сет
9 Пролет собира чак 2 сет
10 Кутија со алатки 1 сет

Технички датум:

1. Упатство за употреба 1 сет
2. Спецификација на системски додаток 1 сет
3. Извештај за тестирање на квалитетот 1 сет
4. Листа за пакување 1 сет

Испратете ја вашата порака до нас:

ИСТРАЖУВАЈ СЕГА
ИСТРАЖУВАЈ СЕГА