Во текот 20 години искуство да се направи струг машина во јужниот дел на Кина

450mm замав во текот кревет ЦПУ струг –450mm должина обработка

Краток опис:

Главна изведба (CKS2545A)
1. Замавнете преку струг со дијаметар 450мм
2. должина на вртење 450мм
3. дијаметар на вртење 250 mm
4. Едноделната основа за лиење и косиот кревет одржуваат добри стабилни перформанси на машината
5. Отвор на вретеното 62 мм
6. Taiwan SYNTEC контролер или опционален FANUC
7. Усвојување на монолитна споена L структура на креветот за струг
8. Машината има добри перформанси висока прецизност, низок шум, нов стил, итн

Дета Product за производот

Ознаки на производи

450mm замав во текот кревет ЦПУ струг –450mm должина обработка

Главна изведба (CKS2545A)
1. Замавнете преку струг со дијаметар 450мм
2. должина на вртење 450мм
3. дијаметар на вртење 250 mm
4. Едноделната основа за лиење и косиот кревет одржуваат добри стабилни перформанси на машината
5. Отвор на вретеното 62 мм
6. Taiwan SYNTEC контролер или опционален FANUC
7. Усвојување на монолитна споена L структура на креветот за струг
8. Машината има добри перформанси висока прецизност, низок шум, нов стил, итн

450mm swing over bed CNC lathe –450mm machining length-Manual Lathe Machine, Economic CNC Lathe Machine,  Heavy Duty Flat Bed CNC Lathe Machining Center

Главна спецификација

Модел на струг CKS2545B

 

Макс. замавнувачки дијаметар. преку струг 450мм
Макс. должина на вртење 450мм
Макс. дијаметар на вртење 250мм
Макс. дијаметар на вртење на скејтбордот 250мм
Формите и шифрите на вретеното завршуваат А2-6
Вретеното главата собира конус Дијаметар 68,1:20
Дупка на вретеното Ø62 мм
Кутија со вретено со едно вретено Брзина на вретеното 35-4000р / мин,макс.6000
Број на чекор на брзина на вретеното Без чекор
Конверзија на брзината на вретеното Автоматско внесување 1р / мин

Директна инструкција/обемна брзина

Рачно внесување 10r/min директна инструкција / континуирана контрола
Оценка од 30 минути 15kw
Излезна моќност на главниот мотор Континуирано оценување 11kw
Стандардна чак Дијаметар на чак 8”
Брзина на брзо движење на оската X 24 m/min
Брзина на брзо движење на оската Z 24 m/min
Патување на X оската 135мм(дијаметар 270 мм)
Патување на оската Z 460мм
Дијаметар на ракавот на опашката 80мм
Патување на опашка ракав 110мм
Вретеното стеснување на опашката Конус 4
Макс. потисок на опашката ракав 8000Н
Патувањето на опашката 400мм
Тип на бедем Хоризонтална 8 работна станица
Време на пренос на бедем: секоја работна станица/180 степени 0.5/1.2с
Големина на алатот за сечење Надворешен кружен алат за сечење 20 x 20 x 125 mm
Досаден дијаметар на сечилото Дијаметар Ø25 mm,Ø20 мм,Ø16 мм
Куполата може да се замени или не не
Капацитет на товарење Тип на тава 50килограм
Вратило 80килограм
Висина на центарот(Пред дното на машината) 980мм
Машинска димензија(L x Ш x В) 2865mm X 1647 mm X 1677 mm
Тежина 2500 килограм

450mm swing over bed CNC lathe –450mm machining length-Manual Lathe Machine, Economic CNC Lathe Machine,  Heavy Duty Flat Bed CNC Lathe Machining Center

Прецизен стандард

Единица:мм

Инспекциска ставка Кина стандард Фабрички стандард
Прецизност на машината IT8 IT8
Прецизност на обработка на кружноста на работното парче 0.007мм 0.006мм
Прецизност на цилиндричноста на работното парче 0.015мм / Ф300мм 0.013мм / Ф200мм
Машини за обработка на површинско ниво на работното парче Ra3.2μm Ra2.8μm
Машини за обработка на едноставност во работното парче 0.02мм / 300мм 0.018мм / 300мм

Стандардни додатоци за конфигурација

Име Спецификација Марка Забелешка
Главен мотор 11 kw серво мотор Направено во Кина
Лежиште на вретено П4 Направено во Кина
Завртка со X -axis С3 Направено во Кина
ОД- завртка за оска С3
чак 8" изборен Направено во Кина
Електрични компоненти сите Направено во Кина

450mm swing over bed CNC lathe –450mm machining length-Manual Lathe Machine, Economic CNC Lathe Machine,  Heavy Duty Flat Bed CNC Lathe Machining Center

Стандардни додатоци:

бр. Име Спецификација QTY
1 Клуч за глава со штекер 1 сет
2 Отворете го клучот 1 сет
3 Решетки клуч 1 сет
4 Прачка за влечење на вретеното 1 сет
5 Прирабница на вретеното 1 сет
6 Долг пост на алатката 4 сет
7 Позитивен и негативен долг пост на алатката 1 сет
8 Стол за алат за дупчење 2 сет
9 Пролет собира чак 2 сет
10 Кутија со алатки 1 сет

Технички датум:

1. Упатство за употреба 1 сет
2. Спецификација на системски додаток 1 сет
3. Извештај за тестирање на квалитетот 1 сет
4. Листа за пакување 1 сет

Испратете ја вашата порака до нас:

ИСТРАЖУВАЈ СЕГА
ИСТРАЖУВАЈ СЕГА